Fourth Quarter Honor Rolls

June 14, 2019 / Upper School/All News

ACADEMY HONOR ROLL

 

Twelfth Grade

Skylar Alexander, Addison Avdoyan, Eeshaan Bajaj, Ashton Berry, Ashley Brown, Ellie Brent Cartwright, Lucy Clement, Camille Couey, Mary Beth Dyess, Camille Felder, Sarah Fisher, Charlie Gautier, Avery Hederman, Erin Hederman, Ansley Hill, Columbia Holeman, Thomas Iupe, Megan Lacey, Sean Lackey, Anne Marie Lundy, Ashley Manning, Kit McCormack, Preston McWilliams, Brandon Miller, Gabrielle Morris, Burkette Moulder, Reese Overstreet, Charlotte Palmer, McKinna Powell, Kaylan Sanders, Webb Strickland, Mary Lindley Tharp, Logan Thomas, Pier Thompson, Mary Parker Williams, Brewer Young

 

Eleventh Grade

Reese Anderson, Kelsey Burke, Ginny Dyess, Carter Elliott, Courtney Francois, Sydney Guy, Logan Hatten, Trey Herrington, Alayla Jackson, Miles Johnson, Case Kempthorne, Christian Luckett, P.J. Martin, Azaria McDowell, Sydney Morris, Virginia Parry, Nora Pickering, Anna Katherine Ray, Anna Roberson, Lily Grace Thigpen, Reed White

 

Tenth Grade

Drew Antici, Thomas Arnold, Emmy Brown, Gracie Coe, Emma Collums, Ava Couey, McNeill Dinkins, Coleman Dinkins, Caroline Graven, Caroline Harrington, Sophie Hays, Avery Hendrick, Parker Kirby, Zoe Ladner, Emory Ann Laseter, Isabelle Lee, Miles Taylor Leverette, Pryor Mehrle, Hensley Moulder, Thomas Nance, Will Pilkington, Priya Ray, Anna Blake Reed, Elena Roberts, Emma Roberts, Anna Claire Seago, Emery Thigpen, Wes Thomas, Jack Varner, Maysa Vivians, Alice Williams

 

Ninth Grade

Abigail Addison, Abby Arnett, Drew Barrentine, Anna Claire Bush, Gibson Cheney, Jalia Coins, Caroline Courtney, KD Davis, Rachel Beth Deaton, Wilson Eatherly, Regan Felder, Reid Felder, Tye Gardner, Connor Gee, Ferriday Rose Green, Sandon Guild, Reid Hewitt, Remy Jones, Maggie Koury, Annalee LeDuff, Libby Lohmeier, Parker Lowe, Clayton Mahaffey, Molly McClure, Anna Carlisle Nichols, Olivia Quin, Anne Barret Roberson, Reed Travelstead, John Wicks, Fran Wilkirson, Annalee Willson

 

Eighth Grade

Stella Allen, Thomas Antici, Bailey Berry, Gwen Bishop, Cade Breland, Avery Brooks, Sarah Clay, Elizabeth Copeland, Mary Manning Farese, Cooper Flechas, Mary Grace Foster, Jeffrey Gao, Grayce Geary, Sydney Grace Hewitt, Emma Duncan Hogue, Blake Jones, Ava Ladner, Anna Lauren Parker, Eliza Perkins, Dev Sharma, Camille Towery, Josh Watson, Bennett Wier, Olivia Claire Williford, Parker Yarborough

 

Seventh Grade 

 

Vivian Baker, Bo Barbour, Darbie Brewer, Mallory Brooks, Virginia Browning, Mya Coins, Red Deaton, Turner Denton, Newell Eatherly, Kendall Edmonson, Abby Fielder, Kate Frost, Harper Griffin, Alex Guild, Anna Margaret Hooker, Jada Lester, Landry Lester, Anna Kate Lucas, Tack Mahaffey, Zyon McDowell, Matthew Mehrle, Abbi Mims, Noah Pressler, Gautam Ray, Madilyn Ray, Samantha Roberts, Emma Robertson, Mary Grace Seago, Vivien Stevens, Titus Taylor, Sydney Thaxton, Benjamin Watson, Liles Williams, Blair Wilson

 

HONOR ROLL

 

Twelfth Grade

Ashlyn Adair, Shields Armstrong, Truett Brooks, Samantha Brown, Elliott Butler, Peyton DePriest, Cam Diket, Sara Wilson Fielder, Kelsey Ford, Owen Fracchia, Jarvon Gaines, Caleigh Hankins, Max Harmon, Cruz Heath, Ramey Hogue, Katherine Kelly, Francie LeDuff, Nayan Malhotra, Kate McDowell, Annie Parkes, Isabelle Partain, Carneilus Powers, Emory Rhodes, Leah Richardson, Will Spence, Christian Turner, Will Whitfield, Rivers Williams, Turner Willson

 

Eleventh Grade

Joseph Adams, Lili Alford, Walker Barnes, Katie Carter, Lizzy Childress, Steven Chustz, Ava Del Vecchio, Gracie Eubank, Land Gebhart, Tanner Golden, Hannah Hardee, Russell Hawkins, John David Hendrick, Caroline Hill, William Janous, Lizzy Magee, Sara Evelyn McClintock, Harris McLemore, Chris Mondie, Kennedy Nations, Kayla Shepherd, Reeves Stratton, Nelson Thomas, Don Waller, Wisdom Ware, Mary Gray White

 

Tenth Grade

Simms Baker, Paul Bautista, Parker Bracken, Hudson Bridges, Rosemary Caldwell, Mackenzie Coburn, Julianna Copeland, Ava Crawford, Mary Grace Downs, Phoebe Guinn, Fumilayo Hall, Zharia Hill, Andrew Holmes, Hallie Gray House, Ford Hudson, Ari Jackson, Caitlin Johnson, Madison Lampley, Marie Lewis, Michael Lowe, Anabel McCraney, Lachlan McLendon, Grace Owens, Elizabeth Pedigo, Madeleine Pettus, Lila Robertson, Elise Robinson, Alex Summerford, Anne York

 

Ninth Grade

Daniel Adams, Trey Adams, Addison Armstrong, Jane Arnold, Barton Boyll, Fowler Boyll, Bennett Brooks, Andrew Burks, Elizabeth Castle, Gunner Cress, Ridley Dehmer, Matthew Frost, Sydney Gholar, Parker Grant, Genesis Graves, Hudson Hadley, Samuel Hadley, Rush Harmon, Michael Hederman, Anthony Jasinski, Harrison Johnston, Davis Lee, Mary Gibson Lundy, Coulson Mars, Daniel Martin., Kennedy McKee, Cameron McMichael, Banks McNair, Alden McNamara, Charlie Nutter, Jamari Osborne, Hayden Parr, Aidan Rich, Lani Roberts, John Moak Scarbrough, Garrett Smith, Ashton Tate, Natalie Turner, Banks Whittington, Drew Williams

 

Eighth Grade

Will Adams, Molly Baldwin, Mary Peyton Barnette, Emily Buchanan, Lucy Brooks Elfert, Lilly Gebhart, Gray Glaze, Ann Cole Hammons, Houston Hearn, Win Hooker, Josie Huff, Adams Kennedy, Walker Lake, Drake Lester, Samuel Long, Cruise Nance, Merritt Nations, Gracie Drew Pratt, Ian Roberson, Brooke Rogers, Robert Sheely, Dane Stevens, Louis Summerford, Dajionae Weathersby

 

Seventh Grade 

Charles Baker, Samuel Chustz, Isabella Conn, Thomas Earl, Addie Elliott, Raygaen Hall, Eliza Hawkins, Boston Hollingsworth, Alex Holmes, Lindsey Johnson, Joe Koury, Fuller Mahaffey, Alyssa Martin, Mae Mathison, Reese McMichael, Anna Payton Parker, Olivia Smith, Aden Spratlin, Clayton Upchurch, Hollis Wondries

 

Fourth Quarter Honor Rolls

May 26, 2015 / ALL NEWS

Fourth quarter honor rolls are as follows:

Academy Honor Roll

Twelfth Grade :William Bell, Hunter Berry, Sarah Allen Bowman, Blake Brennan, Caroline Burford, Elizabeth Burford, Kristen Clower, Caroline Duncan, Maris Hardee, Maggie Hubbard, Hannah Jane LeDuff, Jake Manning, Suzie Raines, Tori Roberts, Thad Scott, Mary Brooks Thigpen, Will Tribble, Will Varner, Ann Elizabeth Walker, Matt Whitfield, Martha Rose Wright

Eleventh Grade: Makenna Adams, Nick Beddingfield, Reid Fracchia, Sarah French, Georgia Gibson, Dalton Gibson, Kathleen Giddens, Ford Gordon, Robyn Hadden, Sydney Hays, Kyle Kantor, Parker Kennedy, Abbey Lindsay, Rose Maxwell, Tyler McClellan, Hannah McCowan, Glennis McWilliams, Hayley Murphy, Caroline Nall, Avenell Newman, Annalee Purdie, Amanda Ray, Sam Rhodes, Alexis Ridgeway, Davis Rippee, Blaine Tierney, Cory Tirman, Abigail Tyner, Jack Virden, Clarke Wilkirson, Ford Williams

Tenth Grade: Alexandra Barlow, Lizzie Bowman, Grace Cartwright, Conley Chinn, Mary Hunter Johnston, Sahil Patel, Travis Rogers, Malon Stratton, Livvie Strickland, Nancy Usey

Ninth Grade: Avery Anderson, Janise Bennett, Blaine Bowman, Hadley Brennan, Caroline Childress, Sam Ciaccio, Kellan Clower, Kennedy Collins, Hannah Collums, Sophie Creath, Lacey Irby, Katie Johnson, Will Laird, Braden Lewis, Emma Lucas, Bailey Magee, Dolph Maxwell, Meredith McClellan, Gracie Meck, Kennedy Neal, Lindsey Nosef, Walker Pedigo, Baley Reed, Jeffery Richburg, Maggie Smith, Olivia Stringer, Emma Ward, Brehan Whitehead, Anna Claire Williams

Eighth Grade: Skylar Alexander, Eeshaan Bajaj, Ashton Berry, Elliott Butler, Lucy Clement, Camille Couey, Mary Beth Dyess, Avery Hederman, Erin Hederman, Columbia Holeman, Megan Lacey, Lexi Lomax, Anne Marie Lundy, Kit McCormack, Preston McWilliams, Brandon Miller, Gabrielle Morris, Reese Overstreet, Will Spence, Mary Lindley Tharp, Mary Parker Williams

Seventh Grade: Blakely Amis, Reese Anderson, Emily Burks, Steven Chustz, Carter Elliott, Gracie Eubank, Courtney Francois, Logan Hatten, Russell Hawkins, Ashlie Henderson, Caroline Hill, Sydney Morris, Kennedy Nations, Virginia Parry, Maddie Puckett, Anna Katherine Ray, Anna Roberson, Ellie Rogers, Kayla Shepherd, Lily Grace Thigpen, Jane Anna Vickery, Mary Gray White

Honor Roll

Twelfth Grade: Matthew Aiken, Hayden Berry, Gordon Campbell, Matthew Campbell, Beatty Carpenter, Zach DePriest, Annie Edgecombe, Grady Fisher, Gavin Funderburg, Anderson Helton, Danielle Hodges, Haley Hodges, Steven Irby, Eliza Lundy, Mary Morgan Pryor, Chandler Sessums, Bryan Sumner, Jheri Thomas, Chrisshawn Turner, Price Waltman, Lauren Williams, Bailey Wood

Eleventh Grade: Allie Brown, Brennan Canton, Madison Carroll, Kendall Cockayne, David Crystal, Matthew Faulkner, Daisy Ford, Chris Howie, Hannah Hudson, Camryn Kestenbaum, Ben McDowell, Rebecca Nosef, Mary Ousley Owen, Hays Rogers, Ashley Sanders, Avery Smith, Delaney Wallace, Lucy Waller, Hannah Wootton, William Youngblood

Tenth Grade: Parker Alexander, Hope Berry, Mary Kathryn Brogan, Mary Kate Brown, Catherine Burford, Kathryn Butler, Chelsea Francois, Abigail Giddens, Callie Hall, Grace Herfurth, Abbie Knighton, Claire McClure, Milla McCormack, Ambie McCoy, William Mitchell, Kassidy Neal, Grace Parry, Michael Payne, Olivia Rule, Elizabeth Scott, Phillip Talley, Gracy Thomas, Mitchell Tyner, Dray Willson, Kayla Young

Ninth Grade: Maggie Allen, Grace Ardelean, Bryan Barksdale, Garrett Clarke, Sara Thomas Easley, Frances Anne Fortner, Cailynn Gregory, Hannah Hardin, Katherine Hudson, Baker Kirkland, Kyle LeDuff, Joshua Lucas, Elizabeth McCubbins, James McLemore, Blake Mills, Mary Mitchell, Heather Molden, Gage Morgan, Luke Pitts, Noah Thigpen, Lillie Walker, Sarah Grea Walker, Drake Warman, Cassidy Wray

Eighth Grade: Ashlyn Adair, Hayden Allen, Addison Avdoyan, Samantha Brown, Johnny Carpenter, Ellie Brent Cartwright, Cam Diket, Camille Felder, Sara Wilson Fielder, Sarah Fisher, Owen Fracchia, Charlie Gautier, Ariel Hayes, Ramey Hogue, Thomas Iupe, Sean Lackey, Francie LeDuff, Ashley Manning, Rob McDowell, Burkette Moulder, Charlotte Palmer, Tyler Pitts, Tafarri Pleas, McKinna Powell, Walker Rippee, Webb Strickland, Will Thomas, Venice Williams

Seventh Grade: Lili Alford, Walker Barnes, Nicholas Brown, Kelsey Burke, Brent Butler, Katie Carter, Elizabeth Childress, Ava Del Vecchio, Walker Fielder, Tanner Golden, Sydney Guy, Hannah Hardee, Zipporah Hawkins, Gabrielle Healy, John David Hendrick, Trey Herrington, Ana Kelly Hontzas, Alayla Jackson, William Janous, Bennett Johnston, Case Kempthorne, Henry Lee, Christian Luckett, P.J. Martin, Sara Evelyn McClintock, Harris McLemore, Chris Mondie, Douglas Noble, Nora Pickering, Nelson Thomas, Will Travelstead, Don Waller, Elizabeth Watson, Reed White, Camden Yates