First Quarter Honor Rolls

November 15, 2017 / ALL NEWS

Academy Honor Roll

Twelfth Grade
Avery Anderson, Janise Bennett, Blaine Bowman, Hadley Brennan, Hannah Collums, Ilana Dallaire, Lacey Irby, Will Laird, Braden Lewis, Dolph Maxwell, Meredith McClellan, Elizabeth McCubbins, Lindsey Nosef, Allie Perkins, Claire Ross, Maggie Smith, Lillie Walker, Emma Ward, Brehan Whitehead, Anna Claire Williams

Eleventh Grade
Ashlyn Adair, Skylar Alexander, Eeshaan Bajaj, Ashton Berry, Elliott Butler, Johnny Carpenter, Lucy Clement, Camille Couey, Mary Beth Dyess, Camille Felder, Charlie Gautier, Avery Hederman, Erin Hederman, Columbia Holeman, Megan Lacey, Anne Marie Lundy, Kit McCormack, Preston McWilliams, Brandon Miller, Gabrielle Morris, Burkette Moulder, Charlotte Palmer, McKinna Powell, Kaylan Sanders, Will Spence, Webb Strickland, Mary Lindley Tharp, Pier Thompson, Mary Parker Williams

Tenth Grade
Reese Anderson, Walker Barnes, Kelsey Burke, Steven Chustz, Carter Elliott, Courtney Francois, Simeon Gates, Trey Herrington, Miles Johnson, Case Kempthorne, Azaria McDowell, Harris McLemore, Asher Morgan, Kennedy Nations, Virginia Parry, Nora Pickering, Anna Katherine Ray, Anna Roberson, Lily Grace Thigpen, Nelson Thomas

Ninth Grade
Drew Antici, Thomas Arnold, Connor Bailey, Paul Bautista, Emmy Brown, Nicholas Bryan, Gracie Coe, Emma Collums, Ava Couey, Coleman Dinkins, Caroline Graven, Phoebe Guinn, Caroline Harrington, Sophie Hays, Avery Hendrick, Zharia Hill, Parker Kirby, Zoe Ladner, Warner Lamb, Emory Ann Laseter, Isabelle Lee, Isabel Lehman, Miles Taylor Leverette, Lachlan McLendon, Elizabeth Pedigo, Madeleine Pettus, Will Pilkington, Priya Ray, Emma Roberts, Lila Robertson, Anna Claire Seago, Lauren Anne Smith, Emery Thigpen, Wes Thomas, Ty Usey, Maysa Vivians, Alice Williams

Eighth Grade
Abigail Addison, Abby Arnett, Drew Barrentine, Cannon Bosarge, Anna Claire Bush, Gibson Cheney, Jalia Coins, Caroline Courtney, Gunner Cress, Rachel Beth Deaton, Regan Felder, Tye Gardner, Connor Gee, Ferriday Rose Green, Sandon Guild, Samuel Hadley, Reid Hewitt, Tray Holeman, Harrison Johnston, Maggie Koury, Annalee LeDuff, Davis Lee, Parker Lowe, Clayton Mahaffey, Kennedy McKee, Anna Carlisle Nichols, Anne Barret Roberson, Ashton Tate, Sarah Beth Usey, Annalee Willson

Seventh Grade
Thomas Antici, Bailey Berry, Cade Breland, Sarah Clay, Elizabeth Copeland, Lucy Brooks Elfert, Mary Manning Farese, Cooper Flechas, Jeffrey Gao, Grayce Geary, Ann Cole Hammons, Sydney Grace Hewitt, Emma Duncan Hogue, Blake Jones, Ava Ladner, Drake Lester, Samuel Long, Merritt Nations, Anna Lauren Parker, Eliza Perkins, Dev Sharma, Louis Summerford, Camille Towery, Josh Watson, Olivia Claire Williford, Parker Yarborough

Honor Roll

Twelfth Grade
De’ja Bradford, Garner Cheney, Caroline Childress, Sam Ciaccio, Garrett Clarke, Kellan Clower, Kennedy Collins, Sophie Creath, Frances Anne Fortner, Cailynn Gregory, Katherine Hudson, Katie Johnson, Kyle LeDuff, Tre Lewis, Emma Lucas, James McLemore, Blake Mills, Mary Mitchell, Gage Morgan, Kennedy Neal, Walker Pedigo, Max Rogers, TJ Smith, Olivia Stringer, Isabel Temple, Bryant Thaxton, Sarah Grea Walker, Drake Warman

Eleventh Grade
Hayden Allen, Addison Avdoyan, Lailaa Bashir, Samantha Brown, Ellie Brent Cartwright, Darby Douglas, Owen Fracchia, Ariel Hayes, Ansley Hill, Thomas Iupe, Sean Lackey, Francie LeDuff, Ashley Manning, Reese Overstreet, Isabelle Partain, Tafarri Pleas, Carneilus Powers, Dylan Ramey, Emory Rhodes, Logan Thomas

Tenth Grade
Joseph Adams, Lili Alford, Emily Burks, Brent Butler, Yazzy Chambers, Lizzy Childress, John Eric Clark, Kellum Clark, Ava Del Vecchio, Ginny Dyess, Gracie Eubank, Land Gebhart, Sydney Guy, Hannah Hardee, Logan Hatten, Russell Hawkins, Gabrielle Healy, Caroline Hill, Alayla Jackson, William Janous, Henry Lee, Christian Luckett, P.J. Martin, Sara Evelyn McClintock, Ja’Ree Myers, Douglas Noble, Keishun Pickett, Alex Rushing, Will Travelstead, Don Waller, Reed White, Mary Gray White

Ninth Grade
Simms Baker, Parker Bracken, Rosemary Caldwell, Mackenzie Coburn, Julianna Copeland, Ava Crawford, Jenna Daly, McNeill Dinkins, Mary Grace Downs, Turner Easley, Isabelle Eiland, Meredith Fielder, Tristan Foster, Krislyn Gibson, Gus Gordon, Fumilayo Hall, Garner Hixon, Michael Hogue, Andrew Holmes, Hallie Gray House, Ford Hudson, Caitlin Johnson, Graham Laseter, Nicole Lawrence, Marie Lewis, Michael Lowe, Jonathan Lucas, Pryor Mehrle, Jesse Montgomery, Hensley Moulder, Thomas Nance, Anna Blake Reed, Elena Roberts, Elise Robinson, Bryant Seago, Ally Sessums, Ella Jane Simmons, Emily Thompson, McKenna Thompson, Jack Varner, Kate White, Delaney Williams, Samia Wilson, Anne York

Eighth Grade
Jordan Bertschler, Andrew Burks, Elizabeth Castle, Davis Cress, Caroline Crisler, Ashley Crump, KD Davis, Morgan Dilworth, Matthew Frost, Parker Grant, Hudson Hadley, Anthony Jasinski, Libby Lohmeier, Brooks Magee, Daniel Martin, Molly McClure, Charlie Nutter, Hayden Parr, Olivia Quin, Will Rhodes, John Moak Scarbrough, Garrett Smith, Reed Travelstead, Banks Whittington, John Wicks, Drew Williams

Seventh Grade
Stella Allen, Molly Baldwin, Mary Peyton Barnette, Gwen Bishop, Emily Buchanan, KK Clark, Lila Eubank, Mary Grace Foster, Lilly Gebhart, Mia Healy, Houston Hearn, Win Hooker, Josie Huff, Adams Kennedy, Walker Lake, Cruise Nance, Gracie Drew Pratt, Brooke Rogers, Kendall Ross, Dane Stevens, Dajionae Weathersby, Bennett Wier